COOP TRR ve Uzakrota’dan: Departure Europe

COOP TRR ve Uzakrota'dan: Departure Europe
COOP TRR ve Uzakrota'dan Avrupa'nın buluşma noktası: Departure Europe

Last Updated on 11 Ocak 2023 by Turizm Günlüğü

Türk ve dünya turizm profesyonellerini bir araya getirecek yeni bir etkinlik dizisi Departure Europe başlıyor. COOP TRR ve Uzakrota iş birliğiyle hayata geçen etkinlik markası Departure Europe’un ilk durağı 10 Mart’ta Berlin’de gerçekleştirilecek.

Türk kökenli seyahat acentecilerinin çatı kuruluşu Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği (COOP TRR), son yılların en önemli turizm etkinliklerinden biri olan Uzakrota ile yeni bir iş birliğine imza attı. Departure Europe adı altında ortak bir marka kuran COOP TRR ve Uzakrota, Avrupa’da bir dizi etkinliğe başlıyor. İlk olarak Almanya’nın başkenti Berlin’de, “Departure Europe Berlin” adı altında yapacakları etkinlikte, Türk ve dünya turizm profesyonellerini bir araya getirecekler.

COOP TRR Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Şenel, Mercure Hotel Moa Berlin’de 10 Mart’ta hayata geçirecekleri bu etkinlikte, Türkiye ve Avrupa’dan turizm profesyonellerini buluşturmayı hedeflediklerini açıklıyor. COOP TRR‘nin Avrupa’daki geniş üye ağı gücü ile Uzakrota’nın etkinlik tecrübesinin birleşiminden doğan sinerjinin Departure Europe Berlin’e yansıyacağını söyleyen Şenel, başta Almanya olmak üzere İngiltere, BDT, Balkanlar, Avrupa ve Orta Doğu’dan dünyanın pek çok büyük turizm şirketinin buluştuğu bir etkinlik olacağını belirtiyor.

Bu etkinliği dünya turizm profesyonellerinin en önemli buluşma noktası olan ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’ndan hemen sonra gerçekleştireceklerine dikkat çeken Fatih Şenel, “Departure Europe Berlin tek olmayacak, hedefimiz Avrupa’nın önemli şehirlerinde bu tür etkinlikleri tekrarlamak” diyor.

60 STANT, 40 KONUŞMACI

Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan da etkinlikte 60 stantın kurulacağını, seyahat acenteleri, oteller, tur operatörleri, seyahat teknoloji şirketleri ve hava yolları gibi turizmin her kesiminden önemli şirketlerin temsilcilerinin yer alacağını ifade ediyor. Departure Europe Berlin’in pek çok önemli konuda panel ve workshop’a da ev sahipliği yapacağını kaydeden Erdoğan, hepsi birbirinden değerli uluslararası 40 konuşmacıyı ağırlayacaklarını bildiriyor. Erdoğan, “Sektördeki uzmanların ilham verici konuşmalarıyla dolu bir gündemimiz var. Yeni stratejilerle bir sonraki seviyeye geçin, konuşmacılarımız ve katılımcılarımız ile genel atmosferden enerji alın. Kendinizi harika bir 2023’e hazırlayın!” diyor.