Sapanca bungalov evlerde huzurlu bir tatil önerisi

Sapanca

Last Updated on 14 Ocak 2023 by Turizm Günlüğü

Sapanca tatiline çıkmadan önce bilmeniz gerekenler: Nasıl gidilir, ne yapılır, nereler gezilir, ne zaman gidilir, nerede kalınır? Minik bir Sapanca gezi rehberine hazır olun. bungalov evler sapanca.

Sakarya iline bağlı Sapanca ilçesinin; özellikle huzur verici atmosfere sahip olan Sapanca Gölü ile kısa tatillerin ya da hafta sonu kaçışlarının ikonik gezi noktası olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruzdur. Diğer bir yandan doğal yaşam alanlarının vazgeçilmez mimari yapıları olan bungalovlar da bu tip rotaların en çok tercih edilen konaklama alternatifleri oluyor. İşte bu ikisini birleştirebileceğiniz bir seyahat planı yapmaya ne dersiniz?

Bungalov tatili için en güzel 10 adres

Sapanca Lake in Sakarya / Turkey. Turizm Günlüğü’nün görsel partneri: Depositphotos

Ulaşım

Zengin bitki örtüsüne sahip dağlık bölgelerinin ormanlık alanları çadır-kamp tatillerine olanak sağlarken, göl çevresi bungalov tatilinin gözdesi oluyor. Toplu taşımayla ulaşmak istediğiniz noktaya özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler aracılığıyla gelebilirsiniz. Uzun yürüyüşleri sevenler için güzel bir seçenek gibi olsa da oldukça zahmetli ve yorucu diyebiliriz. Bu rota ve çevresini keşfetmek için en iyi seçenek özel ya da kiralık araç olacaktır. bungalov evler sapanca.

Mutlaka gezilmesi gereken yerler

Ulaşımı bu şekilde hallettikten sonra sıra geliyor bu eşsiz rotanın ikonik gezi noktalarına. Pek çok etkinlik yapabileceğiniz Sapanca Gölü, serpme kahvaltıları ile meşhur Maşukiye, ülkemizin sayılı kayak merkezlerinden Kartepe Kayak Merkezi, bir göl kasabası olan Kırkpınar bu duraklardan sadece bazıları. Yoksa Justinianus Köprüsü, Serdivan Gölpark, Ormanya Yaşam Parkı, Soğucak Yaylası, Kuzuluk Kaplıcaları, Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı, Bizans Lahitleri, Doğançay Şelalesi ve daha fazlası sizi bekleyen yerler arasında bulunuyor.

Sapanca Art Bungalov

Nerede kalınır? Bungalovlar

Yoğun hayatınıza kısa bir mola vereceğiniz Sapanca’da tabii birçok konaklama seçeneği mevcut. Yıldızlı veya butik oteller, pansiyonlar ya da bu yazımızda önerdiğimiz gibi bungalov evleri. Fiyatlar sezona göre değişkenlik gösterse de her bütçeye uygun konaklama yeri bulabilirsiniz. Siz de Sapanca’da bungalov tatili yapmayı düşünüyorsanız bungalov.com.tr‘den kendinize en uygun seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Sapanca bungalov evlerini bungalov.com.tr üzerinden incelemek için tıklayın.

Ne zaman gidilir?

Çevre illerden özellikle İstanbul’dan ziyaretçi akınına uğrayan Sapanca, Haziran-Eylül aylarını kapsayan sezon döneminde (özellikle hafta sonları) çok yoğun olmaktadır. Bu nedenle rezervasyonlarınızı erkenden yapmanızı öneriyoruz. Mevsim geçişlerinde bambaşka bir havaya bürünen Sapanca’yı ister bahar aylarında isterseniz yılın her mevsiminde rahatça gezebilirsiniz. Ekipmanlarınızı hava koşullarına uygun olarak almayı unutmayın.

Sapanca Lake in Sakarya / Turkey Seaside with Pedalo. Görsel: Depositphotos

‘Mutlaka Yapılması Gerekenler’ listesi

  • Sapanca Gölü’nde sevdiklerinizle göl bisikletlerine binin.
  • ATV turlarına katılın.
  • Şehir veya göl manzarasına sahip işletmelerde yemek keyfi yapın.
  • Doğa yürüyüşüne çıkın. bungalov evler sapanca.
  • Bisiklet turlarıyla çevreyi keşfedin.
  • Tarihi camileri inceleyin; Rüstempaşa Camii, Hasan Fehmi Paşa Camii, Camii Cedid ve Rahime Sultan Camii…
  • Yeşil alanların sunduğu nimetlerden faydalanmak adına piknik, mangal gibi aktiviteler yapın. Tabii doğayı kirletmeden ve zarar vermeden!