Karadeniz şehrine ilk kruvaziyer gemisi yanaştı

Karadeniz şehrine ilk kruvaziyer gemisi yanaştı

Last Updated on 22 Aralık 2022 by Turizm Günlüğü

Ordu, tarihinin en önemli günlerinden birini daha yaşıyor. Ünye Liman’ı, Ro-Ro seferlerinin ardından bir ilke daha imza atarak, ilk kez bir kruvaziyer gemisine ev sahipliği yapıyor.          Karadeniz şehrine ilk kruvaziyer gemisi yanaştı

Astoria Grande adlı kruvaziyer gemisi Ordu’nun Ünye Limanı’na demir attı.

Karadeniz’in en önemli ticaret ve turizm merkezi olmak amacıyla son iki yıldır hızlı bir atılım sergileyen Ordu, deniz turizmi ve taşımacılığında çıtayı yükseltti.

Eylül ayında Ünye Limanı vasıtasıyla Rusya ile Ro-Ro seferlerinin başlamasıyla birlikte uluslararası deniz taşımacılığına adım atan Ordu, bu kez dünya deniz turizminin en önemli alanlarından biri olan kruvaziyer turizmine ev sahipliği yapıyor.

Rusya’nın Soçi kentinden başlayıp Trabzon, Amasra, İstanbul’u kapsayan rotada gezi gerçekleştiren Astoria Grande adlı kruvaziyer gemisi, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yaptığı görüşmelerle rotasına Ordu’yu da ekledi.

“3 AY DEĞİL 12 AY ORDU, ORDU’YU DÖRT MEVSİM YAŞAYIN”

Dünya Gazetesi’nin aktardığı habere göre Mehmet Hilmi Güler, “Burada olan Astoria Grande dünyanın sayılı kruvaziyerlerinden bir tanesi. Ama biz imkânsızı başardık ve böyle bir imkânsızı mümkün kıldık. Yolcu terminali ile birlikte Ünyemiz çok önemli bir esere kavuşmuş oldu” dedi.      Karadeniz şehrine ilk kruvaziyer gemisi yanaştı

Ünye Limanı’nın her geçen gün daha da büyüyeceğini ifade eden Başkan Güler, “Ünye Limanı’mız Ro-Ro çalışmaları ile deniz ticaretini geliştirirken yakında başlayacak olan konteyner çalışmalarına da ev sahipliği yapacak. Bundan sonraki çalışmalarımızda da yepyeni bir faaliyetler dizisi ile “3 ay değil 12 ay Ordu, Ordu’yu dört mevsim yaşayın” sloganıyla bir ilki gerçekleştirmiş olduk” diye konuştu.