Selçuk Kazan: Tiran Türklere önemli fiyat avantajı sunuyor

Tiran Türklere önemli fiyat avantajı sunuyor
Hilton Garden Inn Tiran Hotel Genel Müdürü Selçuk Kazan

Last Updated on 28 Aralık 2022 by Turizm Günlüğü

Hilton Garden Inn Tiran Hotel Genel Müdürü Selçuk Kazan, Arnavutluk ve başkent Tiran’ın sahip olduğu güzellikler ve turizm potansiyeli hakkında açıklamalarda bulundu. Arnavutluk destinasyonlarının, Türkler için önemli “fiyat avantajı” sunduğuna dikkat çeken Selçuk Kazan; “İleriki aşamada daha fazla Türk seyahat severin Arnavutluk destinasyonlarını tercih edeceğine inandığını” söyledi.

Hilton Garden Inn Tiran Hotel Genel Müdürü Selçuk Kazan ilk olarak, konaklama sektöründeki kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

SELÇUK KAZAN’IN KONAKLAMA SEKTÖRÜNDEKİ KARİYERİ

20 yıldan fazla konaklama sektörü tecrübesine sahip olduğunu belirten Selçuk Kazan; “yurt dışında İngiltere, Libya, Bulgaristan’da Hilton ve Accor gibi uluslararası otel zincirlerinde üst düzey kademelerde görev aldığını, bunun yanı sıra Türkiye’de farklı illerde yine Hilton ve Accor grubunda gorev aldığını belirtti. 1979 Stuttgart doğumlu olan ve 45’ten fazla ülkede 120’den fazla şehir gezen Selçuk Kazan, tecrübelerini mesleğine aktararak misafir memnuniyetinde yenilikler yaratmaya devam ediyor.

HILTON GARDEN INN TİRAN OTELİ VE SELÇUK KAZAN

“Hilton Garden Inn Tiran otelinin 2018 yılında açıldığını, hemen sonrasında pandemi nedeniyle kapandığını ve iki sene kapalı kaldıktan sonra 2022 yılının Nisan ayında kapılarını tekrardan konuklarına açtığını” ifade eden Selçuk Kazan; kendisinin 2022 yılının Şubat ayından bugüne Hilton Garden Inn Tiran otelinde açılış genel müdürü olarak görev aldığını söyledi.

OKUMA ÖNERİSİ: Kemal Ertem: Balkanların yeni popüler destinasyonu Tiran olacak

HILTON GARDEN INN TİRAN OTELİNİN ÖNEMİ VE ÖZELLİKLERİ

Hilton Garden Inn Tiran otelinin, şu an için şehrin tek uluslararası markalı oteli olduğuna dikkat çeken Hilton Garden Inn Tiran Hotel Genel Müdürü Selçuk Kazan; otelin özellikleri hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

ARNAVUTLUK’UN TEK HILTON MARKALI OTELİ

Hilton Garden Inn Tiran otelinin 143 odası, 4 tane toplantı salonu ve 2 tane balo salonu var. Toplamda 6 tane toplantı, organizasyon, çok amaçlı salonumuz var. Otelimiz Nisan ayındaki açılışından bu yana her gün farklı organizasyonlara ev sahipliği yaptı.

“AÇILDIĞIMIZ GÜNDEN BU YANA DOLULUKLARIMIZ %70 – 80 ORANINDA SEYREDİYOR”

Hilton Garden Inn Tiran Hotel Genel Müdürü Selçuk Kazan, otelin doluluk oranları ve performansı hakkında da açıklamalarda bulundu.

“4 Nisan’daki otel açılışının sonrasında Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren %72 seviyesinde doluluk oranına ulaştıklarını” açıklayan Selçuk Kazan şunları kaydetti:

“UEFA YETKİLİLERİNİ VE FEYENOORD TAKIMINI BAŞARIYLA AĞIRLADIK”

“Doluluk oranlarımızdaki yükseliş trendi, Mayıs’ın son haftasında UEFA’nın buradaki final maçıyla başladı. Biz, tüm UEFA yetkililerini ve Feyenoord takımını otelimizde ağırladık. O dönemde %100 oranında doluluk rakamına ulaştık. O dönem ile birlikte başlayan yoğunluğumuz bugüne kadar devam etti.”

OKUMA ÖNERİSİ: Air Albania turizmde ve ticarette Arnavutluk’u yükseklere taşıyor

“BALKAN TURLARININ ROTASI TİRAN HAKKINDA YANLIŞ ALGIYA YOL AÇIYOR”

Selçuk Kazan, açıklamalarının devamında Tiran ve Arnavutluk destinasyonları hakkında açıklamalarda bulundu.

“Balkan turlarının rotasından dolayı Arnavutluk’un konaklama için fazla tercih edilmediğini, tur kapsamında ülkede 1 – 2 saatlik ziyaret ile geçildiğini, bunun da “ülkede görülecek hiçbir yer yok” gibi yanlış algıya neden olduğuna” dikkat çeken Selçuk Kazan; “Türk seyahat severler araştırdıklarında, Arnavutluk’un doğa harikası sahillere, kaliteli otellere ev sahipliği yaptığını göreceklerdir. Buraya Avrupa’nın birçok ülkesinden turist geliyor. Bu nedenle Vlore (Avlonya) şehrinde yeni bir havalimanı yapılıyor” dedi.

Kazan, Tiran’ın yanı sıra Dhermi, Vlora gibi bölgelerin muhteşem sahilleri ve çok yüksek sayıda turist ağırladığını belirtti.

ARNAVUTLUK DESTİNASYONLARININ SUNDUĞU EN ÖNEMLİ AVANTAJ: FİYAT AVANTAJI

Başkent Tiran’ın ve Arnavutluk’un diğer destinasyonlarının Türkler için çok önemli fiyat avantajı sunduğuna, Arnavutluk’un ekonomik bir destinasyon olduğuna dikkat çeken Selçuk Kazan; “bu nedenle yakın gelecekte Türklerin Arnavutluk’u ve destinasyonlarını daha çok tercih edeceklerine inandığını” belirtti.

ARNAVUTLUK’TA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Arnavutluk’ta görülmesi, ziyaret edilmesi gereken yerler hakkında da görüş ve tavsiyelerini aldığımız Hilton Garden Inn Tiran Hotel Genel Müdürü Selçuk Kazan; şu açıklamalarda bulundu:

“Arnavutluk’un Berat şehri, Safranbolu’ya benzer, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alır. “1000 Pencere” anlamına gelen “Thousand Windows” olarak anılır. Tiran’a 45 dakikalık mesafededir. İşkodra şehri, doğa güzellikleri, şelaleleri, doğal parkları ile ön plana çıkar. Tiran’a 1.5 saatlik mesafededir. Tatil bölgeleri olarak Sarande, Vlora, Dhermi, Ksamil bölgelerini internetten arayan turistler en kısa zamanda ziyarete geliyorlar. Buradan Kotor ve Budva destinasyonlarıyla popüler olan Karadağ da 3 saatlik mesafede yer alıyor. Bu da göz önünde bulundurularak; Arnavutluk destinasyonlarının yer aldığı bir rota oluşturulabilir.

OKUMA ÖNERİSİ: Bora Avcı: Tiran yakın gelecekte Belgrad’ın yerini alabilir

BOOTCAMP ORANİZASYONLARI İÇİN İDEAL DESTİNASYON

Son olarak MICE alanında Tiran’ın potansiyeli için açıklamalarda bulunan Selçuk Kazan; “Son dönemde özellikle yazılım firmalarının ve kurumsal firmaların düzenlediği “bootcamp” organizasyonları için burası önemli potansiyele sahip ve son dönemde burası popüler hale gelmeye başladı. Firmalar rahatlıkla, Tiran ve çevresini “bootcamp” organizasyonları için tercih edebilirler” dedi.


🎤 Röportaj: Yaşar Çelik / ✍🏻 Yayına Hazırlayan: Cem Bişkin

—O—

OKUMA ÖNERİSİ: Vizesiz seyahatin yeni adresi Arnavutluk, Sırbistan’a alternatif

Önceki İçerikTGA’da kesin liste açıklandı
Sonraki İçerikAeroflot’un 13 uçağına el konuldu
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda “ABD-AB-Rusya Üçgeninde Ukrayna ve Gürcistan’da Güç Mücadelesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına otomotiv sektörüne yönelik yayınlarda çalışarak başladı. Bir süre iş dünyası dergisi Brandmap bünyesinde içerik editörü olarak görev aldı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi’nin ikinci üniversite programı kapsamında “Medya ve İletişim” bölümünü tamamladı. 2016 yılının Eylül ayından beri online turizm haberciliği alanında çalışan Cem Bişkin, Turizmgunlugu.com'un Genel Yayın Koordinatörü olarak görevini sürdürüyor.